Oktatási Intézmény- és Programfejlesztés Kutatócsoport

A kutatócsoport küldetése, hogy olyan kutatásokat és fejlesztéseket valósítson meg, melyek oktatással foglalkozó intézményekben zajló szervezeti szintű fejlesztési folyamatokra és/vagy programfejlesztésre irányulnak, hozzájáruljon e területen új tudás születéséhez és a meglévő tudás terjedéséhez.  Ennek érdekében különösen kutatja a hazai és nemzetközi képzési és továbbképzési programfejlesztések és intézményfejlesztések tartalmát, folyamatát, szervezeti tanulással történő összekapcsolódását, a vizsgálatok lehetséges megközelítését, módszereit. A kutatócsoport érdeklődésének fókuszában a tanulásközpontú szemlélet hatásai állnak, ehhez kapcsolódva vizsgálja az intézményi szintű tanulási és programfejlesztési folyamatokat. Jelenlegi kutatási tevékenysége fejlődő országok tanárképzési programjainak nemzetközi összehasonlító vizsgálatára fókuszál, ennek érdekében saját adatbázist alakít ki, melynek alapján a képzési programok gyakorlathoz kötődő elemeit hasonlítja össze, az intézményi és országos folyamatok és a tanárképzésben a gyakorlat területén meghatározható globális trendek közti kölcsönhatásokra fókuszálva. A kutatócsoport interdiszciplináris szemléletű, együttműködik külső partnerekkel.

Vezetés

Kopp Erika kutatócsoport-vezető, habilitált egyetemi docens
Telefon/Mellék: + (36-1) 461-4500 / 3803
Szoba: 408