Létrejött a Karriertanácsadás és Pályaorientáció Kutatócsoport

2020.02.18.
Létrejött a Karriertanácsadás és Pályaorientáció Kutatócsoport
A Budavári-Takács Ildikó (a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet egyetemi docense) vezetésével 2020 januárjában alakult kutatócsoport célja, hogy a pályatanácsadásban, pályaorientációban megjelenő nemzetközi trendeket megjelenítse, hazai kontextusban vizsgálja, támogatva ezzel a karriertanácsadási gyakorlatot.

A kutatócsoport további célja, hogy új módszereket adaptáljon, illetve alakítson a hazai viszonylatokra a több korosztályt (általános iskola, középiskola, felnőttek) megcélzó tanácsadási, pályaorientációs gyakorlatban. Ezen belül kiemelt célja olyan önértékelő eljárások kifejlesztése tanácsadók és pályaorientációs szakemberek számára, amelyek a munkaerőpiacon kurrens kompetenciákat mérnek.

A kutatócsoport az alábbi témákkal foglalkozik:

• A 21. századra jellemző munkaerőpiaci bizonytalanság pszichológiai összefüggései (pl. bizonytalanság tűrés, stressz, coping mechanizmusok, életkészségek).
  • Az internet és az IT adta lehetőségek (skype, app, gamifikáció) a pályaorientációban, karriertanácsadásban.
  • A 21. századra felszaporodó, az egyént támogató humán szolgáltatások kompetencia határai, szakmai együttműködések lehetőségei (coach, tanácsadó pszichológus, menedzsment tanácsadó, munkapszichológus)

A kutatócsoport tagjai:

• Hegyi-Halmos Nóra, a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet egyetemi adjunktusa
  • Sólyom Barbara, a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet egyetemi adjunktusa
  • Korényi Róbert, a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet egyetemi tanársegéde