Boldogok-e a magyarok?
Elindult a 2020-as Boldogságkutatás

2020-ben ismét nagyszabású kutatás készül a magyarok boldogságszintjéről a Boldogságtérkép megrajzolása projekt keretében, amit a Jobb Veled a Világ Alapítvány és az ELTE PPK Pozitív Pszichológiai Kutatócsoportja közösen végez Bagdi Bella, a Jobb Veled a Világ alapítvány elnöke és Oláh Attila professor emeritus, a kutatócsoport vezetője irányításával. A vizsgálat célja egyrészt annak felmérése, hogy évről évre hogyan változik a magyar lakosság boldogságszintje, másrészt az is a vizsgálat tárgya vajon milyen tényezők magyarázzák azt, hogy egyesek nagyon boldognak és elégedettnek, míg mások kevésbé boldognak és kevésbé elégedettnek vallják magukat.
Ha kíváncsi arra, hogy 2016 és 2020 között hogyan alakult a felnőtt magyar lakosság boldogságszintje, elégedettsége és mentális egészsége, ha érdekli, hogy melyik megyében vagy városban lakók vallják legboldogabbnak magukat 2020-ban Magyarországon, akkor vegyen részt a kutatásban és a vizsgálat kérdőívének kitöltésével járuljon hozzá egy tudományos alapokon nyugvó felmérés megvalósításához. A kutatásban résztvevő szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy minél többen töltsék ki és osszák meg családtagjaikkal és barátaikkal a kutatás kérdőívét, amit az ELTE Pozitív Pszichológiai Kutatócsoportjának munkatársai állítottak össze.
A kérdőív a www.boldogsagkutatas.hu linken érhető el.
építve ad módszertani segítséget a boldogságra való képesség fejlesztéséhez az óvodás és iskolás korosztály számára. A Boldogságórákat Magyarországon 2014 szeptemberében indította el a Jobb Veled a Világ Alapítvány szervezésében Bagdi Bella, az alapítvány elnöke. A program kidolgozói között ott van a Boldogságóra program fővédnöke, Prof. Dr. Bagdy Emőke klinika szakpszichológus, pszichoterapeuta is.
További információ: www.boldogsagora.hu