Kari hírek

[newsnextpage] [newslastpage]
Együttműködés a MISZK és az ELTE PPK között   (2018.12.13.)

Dr. Agárdi Tamás, a Magyar Igazságügyi Szakértői Kamara elnöke és dr. Demetrovics Zsolt, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar dékánja december 5-én együttműködési megállapodást írt alá Budapesten. Részletek »

Fókuszban a rekreáció gyakorlata   (2018.12.13.)

Nagy jelentőségű rendezvénynek adott otthont 2018. december 12-én az ELTE PPK Sporttudományi Intézet-Szombathely. Együttműködési megállapodások aláírására került sor, amelyek valamennyi sportszakhoz, kiemelten a sport-és rekreációszervező alap-és mesterszak és a rekreációszervezés szakirányához kötődnek. Részletek »

Az animációtól jó egy multimédiás mese   (2018.12.12.)

A Journal of Experimental Child Psychology nevű folyóiratban jelentek meg a Kognitív Fejlődés és Oktatás Kutatócsoport legfrissebb eredményei. Garai-Takács Zsófia török és holland kollégákkal egy kísérletben tesztelte, hogy mitől jók a multimédiás mesék. Részletek »

Program az iskolai demokráciáért   (2018.12.12.)

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem hét másik európai egyetemmel közösen vesz részt a „ReCreaDe Reimagining Creative Democracy” Erasmus K2 programban, amely az iskolai demokrácia jelentőségére, szerepére és lehetőségeire kívánja felhívni a hallgatók figyelmét. Részletek »

Prima Primissima díjban részesültek az ELTE PPK Neveléstudományi Intézetének oktatói   (2018.12.11.)

A 2018-as Prima Primissima díjátadón a Neveléstudományi Intézet oktatói, Prof. Dr. Falus Iván és L. Ritók Nóra is elismerésben részesültek, a magyar oktatás és köznevelés kategóriában. Részletek »

Adatelemzés szimpózium   (2018.12.11.)

A szimpózium célja új vagy régebbi, de kevéssé ismert vagy használt módszerek bemutatása, ahol egy külön szekcióban a szoftveres megoldásokat ki is próbálhatják a résztvevők. Részletek »

A legjobbak választása 2018   (2018.12.10.)

Stabil szak-és intézményi preferenciák, fővárosi dominancia, gazdasági, pszichológus, orvosi, és jogi képzési orientáció, növekvő érdeklődés néhány műszaki, csökkenő több bölcsész pálya iránt – ez jellemzi a legkiválóbb érettségizettek továbbtanulási döntéseit. Részletek »

Ízelítő az ELTE-n folyó kutatásokból   (2018.12.10.)

Ismét megrendezte az ELTE Tudományos Tanácsa a Tudományos Kutatás Napját: 2018. november 23-án az egyetem három felkért professzora tartott előadást és nyolc negyvenévesnél fiatalabb kutatója mutatta be eredményeit, képet adva az egyetemen folyó sokrétű és nemzetközi érdeklődéssel kísért kutatómunkáról. Részletek »

Újabb ígéretes kutatások az ELTE-n   (2018.12.10.)

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tudományos Tanácsa negyedik alkalommal írta ki a negyven évesnél fiatalabb kutatók elismerésére „Az ELTE Ígéretes Kutatója” pályázatot. A felhívásra 51 érvényes pályamű érkezett. A tavalyi héttel szemben idén nyolc diszciplína kutatói részesültek elismerésben: ők vehették át az elismeréssel járó egymillió forintos pénzjutalmat. Részletek »

Heszteráné Dr. Ekler Judit habilitációs előadásai   (2018.12.10.)
Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar tisztelettel meghívja Önt Heszteráné Dr. Ekler Judit habilitációs előadásaira. Részletek »

Archivált cikkek a fenti hírcsoportból
Portálkezelői menü Tartalom módosítása Utolsó módosítás dátuma: 2018.12.13.
Előző hónap a naptárban 2018 december Következő hónap a naptárban