Kari hírek

[newsnextpage] [newslastpage]
Kiállítás: Öngyilkosság – Magyarország 1956-1986   (2018.10.19.)

Kiállítás a Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Helyszínelő Részlegének fotóarchívumának képeiből. Részletek »

Itt a HVG 2019-es középiskolai rangsora: a Radnóti végzett az élen   (2018.10.19.)

Az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, a Toldy Ferenc Gimnázium, valamint az Eötvös József Gimnázium vezeti a HVG 2019-es középiskolai rangsorát. Október 19-én jelenik meg a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról. Részletek »

Az ELTE PPK hallgatója is az „Élen a tanulásban, élen a sportban” pályázat nyertesei között   (2018.10.17.)

Dr. Bognár Csaba, az Interkulturális Pszichológiai és Pedagógiai Intézet Társadalmi befogadás tanulmányok MA másodéves hallgatója is elnyerte az „Élen a tanulásban, élen a sportban” nevű pályázatot, amelyet a Fővárosi Önkormányzat írt ki. Részletek »

Az ELTE pszichológusképzése a regionális élmezőnyben   (2018.10.16.)

A legrégebbi, nagy tekintélyű, tudományos publikációs teljesítményekkel dolgozó ARWU globális ranking idei pszichológiai szakterületi listáján jelentős magyar előrelépés történt: két hazai intézmény is bekerült a rangsorolt intézmények közé, az ELTE és a CEU. Közülük is az ELTE pszichológusképzése ért el igen komoly eredményt, hiszen a legjobb 201-300 intézmény közé sorolódott. Részletek »

A kisbabák tudják – PPK-s kutatók különleges publikációja   (2018.10.16.)

A „Proceedings of the National Academy of Sciences” című, az Egyesült Államokban megjelenő nagy tekintélyű folyóiratban jelent meg az ELTE PPK két kutatója, Király Ildikó és Oláh Katalin a CEU kutatóival (Csibra Gergely és Kovács Ágnes Melinda) együttműködésben írt cikke, amelyben többek között azt kutatták, hogy miként mozognak a kisgyermekek komplex társas interakciókban. A kutatás az ELTE PPK Babalaborjában futott 18 – és 36 hónapos gyerekek bevonásával. Király Ildikóval, a Kognitív Pszichológiai Tanszékének vezetőjét a cikk jelentőségéről beszélgettünk. Részletek »

PPK-s diákokkal világbajnok a magyar egyetemi cheerleading válogatott   (2018.10.15.)

Október első hétvégéjén rendezték meg az első Cheerleading Egyetemi Világbajnokságot a lengyelországi Lodzban, ahol a BEAC versenyzőivel felálló magyar válogatott Small Coed Elite divízióban világbajnok lett, Pom Dance Double-ben pedig a 7. helyen végzett. Részletek »

A nők és az alkoholfogyasztás - Ismét itt a Száraz November!   (2018.10.15.)

Dávid Ferenc, a Kék Pont Alapítvány jogpolitikai szakértője,. Rácz József, az ELTE PPK Tanácsadás Pszichológiája Tanszék tanszékvezetője, valamint Pados Eszter, az ELTE PPK Doktori iskolájának hallgatója jelentette be hétfő délelőtt a Google Grundon, hogy idén is elindul a Kék Pont Alapítvány szervezésében a Száraz November kezdeményezés. A program idei középpontjában a nők és az alkoholfogyasztás témája áll. Részletek »

Farkasné Gönczi Rita Mónikadoktori értekezésének nyilvános vitája   (2018.10.08.)
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar Neveléstudományi Doktori Iskolája meghívja Önt Farkasné Gönczi Rita Mónika „A diszkalkulia diagnosztikája eltérő szaktudományi aspektusokból” című doktori értekezésének nyilvános vitájára. Részletek »

Alternatív/komplementer medicinák rekreációs szakemberek és orvosok szemszögéből   (2018.10.04.)
A Budapesti Életvitel Klub, a Közép-Kelet Európai Rekreációs Társaság és az ELTE-ESI közösen szervez előadást 2018.október 16-án. Részletek »

A mozgás szeretetét megosztani   (2018.10.04.)

Sikeres parasportolók, egyben az ELTE hallgatói: Illés Fanni és Lukoviczki Réka az ELTE Inkluzív sportnapján sikereikről, küzdelmeikről, az integráció fontosságáról beszéltek és arról, mit jelent számukra a sport. Részletek »

Archivált cikkek a fenti hírcsoportból
Portálkezelői menü Tartalom módosítása Utolsó módosítás dátuma: 2018.10.19.
Előző hónap a naptárban 2018 október Következő hónap a naptárban