Kari hírek

[newsnextpage] [newslastpage]
Szombathelyi előadások a tanulási migrációról Freiburgban   (2019.02.12.)

Az Erasmus + oktatói mobilitási program keretében Prof. Dr. Andrea Eickhoff Óhidy professzor, a freiburgi Pädagogische Hochschule Institut für Erziehungswissenschaft vezetőjének meghívására a PPK szombathelyi Pedagógiai és Pszichológiai Intézetének adjunktusa, Langerné Buchwald Judit januárban több előadást tartott a tanárképzésben, a pedagógiai alap-, illetve mesterképzésben részt vevő hallgatók és érdeklődők számára. Részletek »

Nyilvánosságok – részvétel, hozzáférés, megosztottságok konferencia   (2019.02.11.)

A Magyar Kommunikációtudományi Társaság éves konferenciáját „Nyilvánosságok – részvétel, hozzáférés, megosztottságok” címmel, közel 30 előadó részvételével rendezték meg. A rendezvényen a PPK Pedagógiai és Pszichológiai Intézetének szombathelyi oktatója, Velics Gabriella, „Alternatív médianyilvánosság háborús helyzetben” címmel a Szíriában formálódó új médiarendszer közösségi szerveződésű elemeiről tartott előadást. Részletek »

Innováció a testnevelésben és a gyógytestnevelésben   (2019.02.11.)

Sikeres konferenciát rendezett 2019.február 8-án az ELTE PPK Sporttudományi Intézet-Szombathely, karöltve a Nemzeti Pedagógus Karral (NPK). A „Tehetsz érte(d)?! címet viselő rendezvényre az észak-nyugat dunántúli régióból 117 sportszakember - testnevelő, gyógytestnevelő, egészségfejlesztő tanár - regisztrált. Részletek »

Digitális eszközöktől lehet jobb az álmunk   (2019.02.08.)

Simor Péter, a PPK Pszichológiai Intézet Affektív Pszichológia Tanszékének adjunktusa január végén egy alváskutatással foglalkozó workshopon vett részt mint meghívott előadó a világhírű Massachusettsi Műszaki Egyetemen (MIT). Ennek kapcsán többek között a jövő alvássegítő eszközeiről, ezek terápiás alkalmazási lehetőségeiről és a rémálmokkal kapcsolatos kutatásairól beszélgettünk. Részletek »

Könyvbemutató a Neveléstudományi Intézetben   (2019.02.07.)

A Neveléstudományi Intézet 2018-ban megjelent könyveinek bemutatóját 2019. február 7-én 14.00 és 16.30 között rendezik meg a Kazy 203-ban. A könyveket egy-egy felkért opponens mutatja be, majd ezt követően a résztvevők is kérdezhetnek a szerzőktől. Részletek »

Erasmus Mundus közös neveléstudományi mesterképzés kick-off találkozó a PPK-n   (2019.02.07.)

A Neveléstudományi Intézethez kapcsolódóan újabb nyertes Erasmus Mundus közös mesterképzés-projektbe kezdhet idén az ELTE. A nyitórendezvénynek január 22–24 között a Pedagógiai és Pszichológiai Kar adott otthont. Részletek »

Hagyományteremtő fórum indult a PPK kutatócsoportjai számára   (2019.02.06.)

Az ELTE PPK Kazinczy utcai épületében 2019. február 5-én először rendezték meg a kutatócsoportok fórumát, ahol a karon működő kutatócsoportok bemutatták kutatási eredményeiket és egymás munkáját is megismerhették. A fórum megszervezését hagyományteremtő szándék is vezérelte, a tervek szerint ugyanis félévente tartanának a karon hasonló rendezvényt. Részletek »

Túlélni az elképzelhetetlent   (2019.02.04.)

Árvíz, vörösiszap-katasztrófa, veronai buszbaleset. Tragédiák, amelyeket nem tudtak volna kiheverni az áldozatok a katasztrófapszichológusok segítsége nélkül. V. Komlósi Annamáriával, a Magyar Pszichológiai Társaság Katasztrófapszichológiai Szekciójának elnökével a Népszava beszélgetett. Részletek »

„PPK-snak lenni életérzés” - Rekordszámú érdeklődő a PPK nyílt napján   (2019.02.04.)

Az ELTE PPK 2019. február 1-jén megrendezett nyílt napjára rekordszámú, közel 1200 érdeklődő látogatott el a kar Kazinczy utcai épületébe, hogy tájékozódjon a kar alap-és mesterképzéseiről, valamint az egyetemi szolgáltatásokról. A PPK hat alapképzési és hat mesterképzési tájékoztatója mellett mintaórák és könyvtárbemutató várta a látogatókat, valamint megismerkedhettek a kari és egyetemi szolgáltató egységek tevékenységével, és választ kaphattak a felvételivel kapcsolatos kérdéseikre is. Részletek »

Regionális testnevelés, gyógytestnevelés és sport konferencia   (2019.01.30.)

Az ELTE PPK szombathelyi Sporttudományi Intézete lesz a Nemzeti Pedagógus Kar konferenciájának házigazdája,
együttműködve a Savaria Egyetemi Központtal, valamint Fejér, Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém és Zala megyei területi
vezetőkkel.A szervezőket, dr. Nagyváradi Katalint és Laki Ádámot Tóth Dávid kérdezte az előkészületekről, illetve egyetemünk testnevelő és gyógytestnevelő-egészségfejlesztő tanár képzéséről. Részletek »

Archivált cikkek a fenti hírcsoportból
Portálkezelői menü Tartalom módosítása Utolsó módosítás dátuma: 2019.02.12.
Előző hónap a naptárban 2019 február Következő hónap a naptárban