Demonstrátori pályázat a Személyiség- és Egészségpszichológiai Tanszéken

Demonstrátor lehet az ELTE-PPK nappali tagozatos, aktív státuszú hallgatója, aki
  • érdeklődik a tanszék által oktatott és kutatott tudományterületek iránt,
  • legalább 4,00 tanulmányi eredménnyel zárt félévek,
  • idegen nyelven képes tudományterületén tájékozódni, szakirodalmat fordítani,
  • vállalja a demonstrátori feladatokat, hetente legfeljebb 8 órás munkában.
A demonstrátori megbízás pályázat útján nyerhető el. A megbízás 2 félévre (10 hónapra) szól, a kinevezés a feladatok magas színvonalú teljesítése esetén meghosszabbítható.
A demonstrátori címet az ELTE PPK dékánja a benyújtott pályázatok és a Személyiség- és Egészségpszichológiai Tanszék vezetőjének javaslata alapján ítéli oda. A hallgatót a tanszékvezető mellett a demonstrátor szakmai munkáját segítő oktató véleményezi (ő írja a tanári ajánlást).

A demonstrátor konkrét feladatait a tanszékvezető és a demonstrátor szakmai munkáját segítő oktató határozza meg. A demonstrátornak félévente beszámolót kell készítenie a munkájáról.

A demonstrátor általános feladatai:
  • az intézeti/tanszéki tudományos kutatómunkában való közreműködés (aktív Tudományos Diákköri tevékenység);
  • részvétel az oktatómunkában (a központ által oktatott tárgyak óráinak előkészítésében, saját témájában egy-egy előadás tartása, szemináriumi óra vezetése, segíti az az oktatómunkák során tartott demonstrációkat);
  • különböző oktatás- és kutatásszervezési feladatokban való bekapcsolódás (pl. gyakorlatok szervezése, konferencia-szervezés, pályázatok előkészítése, szakmai rendezvények lebonyolítása, stb.);
  • közreműködés a központ és a hallgatók közötti kapcsolattartásban és a diákkör munkájában;
  • meghatározott időközönként (félévente) beszámoló a központ nyilvánossága előtt munkájáról.
A demonstrátor tanácskozási joggal részt vehet a központi értekezleteken, bekapcsolódhat a központban folyó kutatómunkába és részt vehet a szakmai programokon.

A pályázatnak tartalmaznia kell a következőket:

1. Jelentkezési lap (átvehető a tanszéken, vagy letölthető ITT)
2. Motivációs levél
3. Önéletrajz
4. Neptunból az eddigi félévek összesítő lapjai

A tanári ajánlással ellátott demonstrátori pályázatot a tanszék nevére és címére kell benyújtani az Izabella utca 46. IV. em. 408-as szobában, valamint email-ben is elküldeni a marko.krisztina@ppk.elte.hu  és a urban.robert@ppk.elte.hu címekre.

A beadás határideje: 2017. szeptember 22. péntek, 14 óra

Prof. Dr. Urbán Róbert