Demonstrátori pályázat

Az ELTE Pedagógia és Pszichológia Kar Szervezet- és Környezetpszichológia Tanszék pályázatot ír ki a 2017/2018-as tanévre DEMONSTRÁTORI poszt betöltésére.
Demonstrátor lehet az ELTE-PPK pedagógia és pszichológia, és az ELTE olyan, nappali tagozatos (nem végzős) hallgatója, aki:
  •  előnynek számít MA képzésben való részvétel
  • hallgatóként aktívan vesz részt a tanszék oktatási programjaiban
  • érdeklődik a tanszék által oktatott és kutatott tudományterületek iránt,
  • legalább 4,00 tanulmányi eredménnyel zárt félévek,
  • figyelemreméltó szakmai produktumot (szakmai előadás, színvonalas szemináriumi dolgozat, TDK dolgozat, stb.) tud felmutatni a tanszék kutatási és oktatási szakterületén,
  • idegen nyelven képes tudományterületén tájékozódni, szakirodalmat fordítani,
  • vállalja a demonstrátori feladatokat.
A demonstrátori megbízás pályázat útján nyerhető el. A megbízás 2 félévre (10 hónapra) szól, a kinevezés a feladatok magas színvonalú teljesítése esetén meghosszabbítható.
A demonstrátori címet az ELTE PPK dékánja a benyújtott pályázatok alapján a Gazdaság- és Környezetpszichológia Tanszék vezetőjének javaslata alapján ítéli oda.
A hallgatót a tanszékvezető mellett a demonstrátor szakmai munkáját segítő oktató véleményezi (ő írja a tanári ajánlást). Ez az oktató felel azért, hogy a demonstrátor rendszeresen érdemi munkát tudjon végezni. A demonstrátor konkrét feladatait a tanszékvezető és a demonstrátor szakmai munkáját segítő oktató határozza meg.

A demonstrátor általános feladatai:
  • az intézeti/tanszéki tudományos kutatómunkában való közreműködés (aktív Tudományos Diákköri tevékenység);
  • részvétel az oktatómunkában (a tanszék által oktatott tárgyak óráinak előkészítésében, saját témájában egy-egy előadás tartása, szemináriumi óra vezetése);
  • különböző oktatás- és kutatásszervezési feladatokba való bekapcsolódás (pl. gyakorlatok szervezése, konferencia-szervezés, pályázatok előkészítése, szakmai rendezvények lebonyolítása, kommunikációs csatornák kezelése, pl. honlap tartalmi fejlesztése, stb.);
  • közreműködés a tanszék és a hallgatók közötti kapcsolattartásban;
  • meghatározott időközönként beszámoló a tanszék nyilvánossága előtt munkájáról.
  • A demonstrátor tanácskozási joggal részt vehet a tanszéki értekezleteken, bekapcsolódhat a tanszéken folyó kutatómunkába és részt vehet a szakmai programokon.
  • (A demonstrátorra vonatkozó hivatalos rendelkezéseket lásd a PPK Kari SzMsz 32. §-nál.)
A pályázatnak tartalmaznia kell a következőket:
  • 1. jelentkezési lap
  • 2. Motivációs levél
  • 3. Önéletrajz
  • 4. Tanulmányi eredményekről kivonat
  • A demonstrátori pályázatot a tanszékvezető nevére és címére kell benyújtani, az Izabella utca 46. 311-es szobába. A beadás határideje:
  • 2017. szeptember 22. 12:00 óra
Cím:
ELTE PPK Pszichológiai Intézet Szervezet- és Környezetpszichológia Tanszék
(1064 Budapest, Izabella utca 46. III. em., 311-es szoba.)
Budapest, 2017. június 8.

Dr. Dúll Andrea egyetemi docens
ELTE-PPK Pszichológiai Intézet Szervezet- és Környezetpszichológia Tanszék,