I. Pszichológiai Tanácsadás Konferencia az ELTE PPK-n

1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27. Aula

2016. november 12. -

1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27. Aula

November 12-én, az ELTE PPK és a Magyar Pszichológiai Társaság Tanácsadás Szekciója közösen ünnepli a diáktanácsadás fennállásának 30. évfordulóját, amely hazánkban elsőként az ELTE-n valósulhatott meg.  A konferencia célja a pszichológiai tanácsadás területén dolgozó szakemberek közös szakmai identitásának megfogalmazása és erősítése. A rendezvényen új szakmai protokoll kerül bemutatásra és definiáljuk a tudományterület helyét a pszichológus praxisban is. Az esemény felhívja a figyelmet arra, hogy a tanácsadás milyen fontos szerepet tölt be a felsőoktatásban és a lemorzsolódás csökkentésében is. Az egyetemi diáktanácsadás mellett az ELTE PPK-n 2003 óta működik tanácsadó szakpszichológus képzés, amelynek célja olyan – elsősorban a gyakorlatban dolgozó – szakemberek oktatása, akik a gyermekkor, az ifjúkor és a felnőttkor szocializációs kérdéseiben, az egészséges fejlődést biztosító feltételek és a pszichopatológia kérdéseiben egyaránt jártasak.
A konferencia részletes programját ITT olvashatja.
Helyszín: 1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27. Aula
Időpont: 2016. november 12.