Prima Primissima díjban részesültek az ELTE PPK Neveléstudományi Intézetének oktatói

A 2018-as Prima Primissima díjátadón a Neveléstudományi Intézet oktatói, Prof. Dr. Falus Iván és L. Ritók Nóra is elismerésben részesültek, a magyar oktatás és köznevelés kategóriában.
Falus Iván professzor kutatásai főként a pedagógustevékenység elemzésére, a pedagógusképzésre, az oktatás módszereire és stratégiáira irányultak. 15 önállóan, illetve társszerzővel publikált könyv, 14 szerkesztett tanulmánykötete, 80 kötetben, illetve folyóiratban megjelent tanulmánya mellett 1997-ben megjelent a Báthory Zoltánnal együtt szerkesztett munkájuk, a 3 kötetes Pedagógiai Lexikon. A "pedagógusképzés" című folyóiratnak 15 éven át főszerkesztője, a Tanárképzők Szövetségének 12 éven keresztül elnöke volt. A magyar oktatás és köznevelés kategória Prima Primissima díját Kozma Imrétől, a Betegápoló Irgalmasrend magyarországi vezetőjétől, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnökétől vehette át.
L. Ritók Nóra tizenkilenc éve alapította az Igazgyöngy Alapítványt, majd az Igazgyöngy Művészeti Iskolát, amelynek igazgatója is. Az iskola a berettyóújfalui térségben 650, többségében hátrányos helyzetű gyermeket fejleszt, nemzetközi hírű gyermek alkotóműhellyé vált. Módszereit itthon, és a határon túli magyar iskolákban is alkalmazzák. Pedagógiai munkája egy integrációs modell fejlesztésében forr össze a szegénység és a szegregáció elleni szerteágazó küzdelemmel. A Neveléstudományi Intézet címzetes egyetemi docens óraadója Prima Primissima közönségdíjban részesült.
A díjazottak bemutatkozó kisfilmjei itt érhetőek el:

(kép forrása: hvg.hu)

(kép forrása: origo.hu)

Gratulálunk a díjazott kollégáknak és további sok sikert és örömöt kívánunk munkájukhoz!
Forrás: primaprimissima.hu

2018.12.11.