Az ELTE pszichológusképzése a regionális élmezőnyben

A legrégebbi, nagy tekintélyű, tudományos publikációs teljesítményekkel dolgozó ARWU globális ranking idei pszichológiai szakterületi listáján jelentős magyar előrelépés történt: két hazai intézmény is bekerült a rangsorolt intézmények közé, az ELTE és a CEU. Közülük is az ELTE pszichológusképzése ért el igen komoly eredményt, hiszen a legjobb 201-300 intézmény közé sorolódott.
A két kiemelkedő finanszírozású él-egyetem, a Bécsi és a Helsinki Egyetem  a 101-150-es kategóriába esik, azonban a szakterület négy vezető folyóiratában megjelent publikációk tekintetében (PSYCHOLOGICAL SCIENCE, PSYCHOLOGICAL BULLETIN, PSYCHOLOGICAL REVIEW, TRENDS IN COGNITIVE SCIENCES) ezekkel megegyező pontszámot ért el az ELTE. A 201-300 közti csoportban két finnországi intézmény mellett csak a prágai Károly Egyetem (amely az általános rangsorokban is a régió vezető intézménye) került be, de az ő pontszámait a Web of Sceince-ben indexált cikkek, a normalizát impact faktorok, a nemzetközi együttműködésben született cikkek tekintetében is meghaladják az ELTE pontszámai. Mindez egyértelműen az elmúlt évek munkájának az eredménye, hiszen a ebben az élmezőnyben az ELTE az egyetlen új intézmény, javuló értékelésekkel.

2018.10.16.