Európai uniós kutatási konzorcium élén a PPK

A romákkal kapcsolatos diszkrimináció csökkentését szolgálja az az összeségében 430 ezer eurós pályázat, amelyet Kende Anna, a Szociálpszichológia Tanszék vezetője irányításával nyert el egy öt résztvevős, nemzetközi egyetemi konzorcium az Európai Bizottság döntése nyomán. Ezzel a kar először vált hasonló európai uniós kutatási konzorcium vezetőjévé.

Az “Identifying evidence-based methods to effectively combat discrimination of the Roma in the changing political climate of Europe” című projekt civilek és véleményformálók bevonásával ad lehetőséget olyan kutatásra, amelyek segíthetnek a romákkal kapcsolatos diszkrimináció elleni fellépésben, azáltal, hogy feltérképezik azok pszichológiai mozgatórugóit.

A konzorciumot a PPK koordinálja; tagja még az University of Limerick (Írország), a Iasi Egyetem (Románia), a Párizs-Nanterres-i Egyetem (Franciaország), valamint a Szlovák Tudományos Akadémia. A 430 ezer euró 80%-a uniós támogatás, a fennmaradó 20% az önrész.

2018.06.26.