PKK-s siker a Lendület pályázaton

Kihirdették az MTA Lendület programjának idei nyerteseit. A pályázat célja a nemzetközileg kimagasló teljesítményű kutatók és kiemelkedő fiatal tehetségek támogatása, új MTA-kutatócsoportok megalapítása. A program keretében oktatónk, Veres-Székely Anna pályázatát is támogatták.

Veres-Székely Anna vizsgálatainak kiindulópontja az a tapasztalás, hogy a nevelési-oktatási intézmények, a bölcsőde, az óvoda, az iskola vagy az egyetem elkezdése mindenki számára kihívás. Vannak, akik ezeket az akadályokat könnyebben veszik, míg másoknak komoly megpróbáltatást jelentenek. Eddig kevés kutatás született annak feltérképezésére, hogy pontosan melyek a hatékony alkalmazkodás kulcstényezői, mi az, ami segíti a nehézségekkel való sikeres megküzdést. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen megvalósuló kutatási projektben egy sor olyan új módszert alkalmaznak az „újoncok” érzelmi és szociális állapotának folyamatos megfigyelésére, mely nem zavarja meg a viselkedésüket. A projekt eredményei a modern technológia adta lehetőségeket kihasználva hozzásegíthetnek a kihívásokkal teli környezethez való alkalmazkodás folyamatának megértéséhez, a résztvevők segítéséhez.

Az idei 21 új kutatócsoporttal együtt eddig összesen 164 Lendület-kutatócsoport alakult. Az MTA 2018-ban 3540,9 millió forintot fordít a kutatócsoportok támogatására.

Gratulálunk az elismeréshez!

Forrás: www.mta.hu

Portálkezelői menü Tartalom módosítása Utolsó módosítás dátuma: 2018.05.24.
Előző hónap a naptárban 2018 augusztus Következő hónap a naptárban