Eredményes szereplés az úszó MEFOB-on

2022.12.01.
Két arany-, három ezüst- és egy bronzérmet hoztak haza az ELTE hallgatói az úszók egyetemi és főiskolai országos bajnokságáról.

A november 26-án Gödöllőn megrendezett versenyen összesen 214-en álltak rajthoz, az „A” kategóriában indulók idén is számos világ- és Európa-bajnoki érmes úszóval, a „B” kategória részt vevői pedig egykori válogatott versenyzőkkel mérhették össze tudásukat.

Az ELTE-t képviselő 11 versenyző összesen hat érmet és számos pontszerző helyett szerzett: Mürkli Márton (nyitóképünkön) 100 méter és 400 méter gyorson diadalmaskodott, míg 200 vegyesen második helyen végzett. Bátka Gréta 100 méter pillangón és 200 vegyesen is ezüstérmet szerzett, míg külföldi vendéghallgatónk, Mari Yamaguchi 400 gyorson hozta el a bronzérmet. A Molnár Tamás (BEAC) és Pintér Vanda (ELTE PPK ESI) vezette csapat az összetett versenyben így a 7. helyet szerezte meg a 20 egyetem közül.