Úszó és tollaslabda sikerek november utolsó hétvégéjén

2023.11.27.
Az ELTE sportolói november 25-én az úszó MEFOB-on és a Tollaslabda Universitas Kupán is megmérettették magukat.

Minden idők legnépesebb küldöttségével vett részt az Eötvös Loránd Tudományegyetem az egyetemisták részére rendezett úszó bajnokságon Gödöllőn. A 21 hallgatóból álló csapat a 21 egyetemet felvonultató mezőnyben az intézmények közötti pontversenyben a 8. helyen végzett. A csapat vezetői Molnár Tamás, az ELTE BEAC Triatlon szakosztályvezetője és Nagyváradi Katalin, a PPK adjunktus voltak.

• Abdellah Ardjoune 1. helyezett: 100 m férfi hátúszás (igazolt versenyző kategória);

• Torma Benjamin 2. helyezett: 200 m férfi vegyesúszás (igazolt versenyző kategória)

Szintén szombaton rendezték meg a BEFS Universitas Tollaslabda Kupát, ahonnan az ELTE PPK Sporttudományi Intézet - Szombathelyet képviselő öt versenyző szenzációs eredményekkel tért haza. Egyéni versenyszámokban Horváth Loretta az amatőrök között végzett az első helyen végzett, Sebesi Patrik pedig a szabadidős kategóriában lett az első. Sákovics Péter, az Intézet oktatója az amatőrök között a dobogó harmadik fokára állhatott fel, ahol nála jóval fiatalabb ellenfelekkel küzdött meg, egy rendkívül erős mezőnyben.

Páros kategóriában a Horváth Loretta - Sákovics Péter  vegyes páros minden meccsét megnyerve hódította el az első helyet. Férfi amatőr párosban a Sákovics Péter - Sebesi Patrik, férfi szabadidős kategóriában a Horváth András - Varga Richárd alkotta csapat a 3. helyen végzett. Ezen felül az előbbi duó a szabadiős kategóriàban elhozhatta a legfényesebben csillógó érmet.