"Nem egy klasszikus pszichológusi pályát választottam"

A Mélylevegő Projekt alapításakor a diploma még nem volt a zsebedben. A tanulmányaid mennyiben segítették a kezdeményezést?
Leginkább az egyetem melletti tevékenységeim vezettek a projekt elindításához: önkénteskedtem, illetve egyénileg fejlesztettem magam például a marketing területén. Ezeket kiegészítve felvettem más egyetemi órákat is, többek között reklámpszichológiát és online marketinget. Rettentően jó, hogy van erre lehetőség az ELTE-n.
Mindeközben a projekt több része is a PPK-n megszerzett tudásra épült: a pszichológia képzés során tanultam meg megfelelő forrásokat találni, szakszövegeket értelmezni, és természetesen a tudományág alapjait is itt sajátítottam el. Emellett nagyon motiváló volt számomra, hogy az oktatóim szenvedéllyel, hivatásként tekintettek a pszichológiára. Bár nem egy klasszikus pszichológusi pályát választottam, én is hasonlóan érzek.
Pontosan mivel foglalkozol, hogy néz most ki egy napod?
Jelenleg vezetés-szervezést tanulok, illetve a Mélylevegő Projekt vezetőségének vagyok a tagja. Embereket koordinálok, együttműködéseket kezelek, üzleti tevékenységet dolgozok ki, előbbieken túl pedig jelenleg készül a második könyvünk, tehát írással is telnek a napjaim.
Tartod a kapcsolatot az alma materrel?
Az egyetem történéseit aktívan figyelem, illetve a projektben ELTE-s pszichológia szakos hallgatók is önkénteskednek. Emellett nemrég vendégelőadók voltunk a projekttel a Változó világ, változó társadalom konferencián. Ez sokat jelent számomra, hiszen még 2019-ben az a megtiszteltetés ért, hogy az OTDK-s kutatásomat adhattam itt elő, rá egy évre pedig a konferenciát szervező csapat tagja lehetettem, ami végül sajnos elmaradt a COVID miatt. Az egykori oktatóim egyébként rendkívül támogatóak a tevékenységemmel kapcsolatban, amiért nagyon hálás vagyok.
Mennyire tartod fontosnak egy alumni közösség kiépítését, a kar életébe való bekapcsolódást?
Nagyon jó ötletnek tartom a volt hallgatók összekapcsolását. Az aktívabb tudásátadás szerintem hasznos lenne a diákok számára, emellett szuper lehetőség a kapcsolatépítésre, jövőbeli együttműködésre. Alumnaként érdekes volna látni, hogy más végzettek mivel foglalkoznak, hogyan találták meg a számításaikat.
Milyen terveid vannak a jövőre nézve?
A mentális egészségügy területén szeretnék hasznos lenni.