Kitüntetések a tanévnyitón

2022.09.08.
Kitüntetések a tanévnyitón
Zsolnai  Anikó dékán kari kitüntetéseket adott át az ELTE PPK kiemelkedő munkát végző oktatóinak, kutatóinak, dolgozóinak és hallgatóinak a 2022. szeptember 8-án megtartott tanévnyitón.

ARBOR VITAE DÍJ

Az Arbor Vitae Díj azon személyeknek adományozható, akik életművükkel meghatározó mértékben járultak hozzá a Karon végzett oktató-kutató munkához, a Kar alapítása óta vagy évtizedeken át fontos szerepet töltöttek be az intézmény szervezeti működésében.

Kiemelkedő szakmai életútjának elismeréséül Arbor Vitae Díjban részesült:

Boreczky Ágnes Professor Emerita,

az Interkulturális Pszichológiai és Pedagógiai Intézet egyik alapító és tapasztalt munkatársa, akinek interdiszciplináris tudására, kutatói kreativitására, előadói kvalitásaira és a napi feladatokban való alkotó közreműködésére is folyamatosan számíthatnak a Kar és az IPPI munkatársai, valamint a hallgatók.

PRO FACULTATE DÍJ

A Pro Facultate Díj olyan – az ELTE állományában legalább öt éve dolgozó – közalkalmazottaknak adományozható, akik kiemelkedő, áldozatos munkát végeztek a Karért. A díj továbbá adható olyan jogi vagy természetes személyeknek, akik több éven át segítették a kar tevékenységét anyagi vagy más eszközökkel, vagy jó hírét vitték az itt végzett kutatásnak, oktatásnak.

Pro Facultate Díjban részesültek:

Bukta Zsuzsanna, az Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézet adjunktusa

áldozatos szakfelelősi munkájáért, valamint a tESI Talks Podcast-sorozat megteremtőjeként, majd a sorozat állandó háziasszonyaként végzett kiemelkedő munkájáért.

Dőtsch-Tolnai Zsuzsanna, a Dékáni Hivatal Titkársága ügyvivő szakértője

kiemelkedő szervezői és ügyintézői munkájáért, melyet példamutató lelkiismeretességgel, megbízhatósággal és eredményességgel végzett őszi nyugállományba vonulásáig.

Kádi Anna, a Pszichológiai Intézet adjunktusa

a szervezet- és vezetéspszichológia területéhez kapcsolódó képzések, szakirányú továbbképzések, szakmai gyakorlatok, vállalati projektek terén kifejtett sokrétű tevékenységéért, mellyel jelentősen hozzájárult a képzések magas színvonalához és népszerűségéhez

Koszogovits Mihály, a Sporttudományi Intézet - Szombathely mestertanára,

aki huszonöt éve végzi megbízhatóan és lelkiismeretesen, példaértékű tanári és szakmai következetességgel oktató munkáját sportszakemberek nemzedékeinek képzésében.

Patonay Anita színész-drámatanár, a KÁVA Kulturális Műhely munkatársa,

a neveléstudomány MA képzés színházi nevelés és színházpedagógia specializáción végzett magas színvonalú oktatói munkájáért, a hallgatók elkötelezett támogatásáért.

Rapos Nóra, a Neveléstudományi Intézet habilitált egyetemi docense,

aki a tanárképzés pedagógiai és pszichológiai modulja kari felelőseként magas színvonalon és komoly szakértelemmel kimagasló erőfeszítéseket tett a tanárképzés megújítása és színvonalának fejlesztése érdekében országosan, egyetemi és kari szinten egyaránt.

Szivák Judit, a Neveléstudományi Intézet habilitált egyetemi docense,

aki a pedagógusképzés- és továbbképzés területén sok évtizede végzett munkája mellett kimagasló érdemeket szerzett a tanárképzés megújítása terén az új tantervek pedagógiai moduljainak kidolgozásával, a képzés folyamatába épített pályaszocializációs gyakorlat kialakításával, egyúttal töretlen lelkesedéssel és áldozatosan képviselte a PPK érdekeit és a magas színvonalú, korszerű tanárképzés ügyét egyetemi fórumok előtt is.

Tóthné Biró Erika, a Tanulmányi Hivatal titkársági ügyintézője,

hosszabb idő óta nagy pontossággal és odaadással végzett, a Kar képzési kínálatának folyamatos bővítését szolgáló munkájának elismeréséül. 

PRO PROGRESSIO ERUDITIONIS DÍJ

Pro Progressio Eruditionis Díj adományozható annak a karon oktatási feladatot ellátó személynek, aki oktatási tevékenységével jelentős mértékben hozzájárult a kari tanítás-tanulás megújításához, magas minőségéhez.

Pro Progressio Eruditionis Díjban részesültek:

Bereczki Enikő Orsolya, a Neveléstudományi Intézet adjunktusa 

az angol nyelvű Education Science képzésben végzett kiváló oktatói, témavezetői és specializáció vezetői tevékenységéért, az Intézet nemzetközi együttműködéseiben való szerepvállalásáért.

Dömötör Zsuzsanna, az Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézet adjunktusa,

aki oktatói és oktatásfejlesztői tevékenységével jelentős mértékben hozzájárult a kari tanítás-tanulás megújításához, magas minőségéhez.

Koltai Miklós, a Sporttudományi Intézet – Szombathely habilitált egyetemi docense,

aki magas színvonalú oktatói, illetve innovatív szakmódszertani tevékenységével progresszív módon járul hozzá az Intézet képzéseinek tartalmi fejlesztéséhez és működéséhez.

Lakner Szilvia, a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet adjunktusa,

aki az FTI oktatói testületének szakmailag meghatározó tagja, aki jelentős mértékben hozzájárul az emberi erőforrás tanácsadás és andragógia szakterületeken történő oktatás magas színvonalához.

Pajor Gabriella, a Pszichológiai Intézet adjunktusa,

aki a tanárképzés pszichológiai moduljának fő szervezőjeként meghatározó szerepet vállalt a tanárképzés megújításában, és ezzel hozzájárult a tanárképzés fejlesztéséhez és színvonalának emeléséhez.

Tókos Katalin, a Neveléstudományi Intézet adjunktusa

a pedagógia alapszakon végzett magas színvonalú, a hallgatók folyamatos támogatását biztosító oktatói munkájáért, valamint innovatív oktatásfejlesztési, kutatói tevékenységéért.

Vizin Gabriella, a Pszichológiai Intézet adjunktusa,

aki gyakorló klinikai pszichológusként, kutatóként és oktatóként nagymértékben hozzájárult a klinikai és egészségpszichológia specializáció oktatási programjának kialakításához, fejlesztéséhez és minél gyakorlatiasabb szemléletének megvalósulásához.

SAPERE AUDE DÍJ

Sapere Aude Díj adományozható annak a kar meghatározó tudományos kutatóműhelyében vezető szerepet betöltő oktatónak, kutatónak, aki jelentős hatású tudományos tevékenységével hozzájárult a kar hírnevének öregbítéséhez.

Sapere Aude Díjban részesült:

Király Ildikó, a Pszichológiai Intézet egyetemi tanára

a korai eseményemlékezet kutatásában nemzetközi és hazai iskolateremtő, a társas megismerés területén rendkívül jelentős elméletalkotó munkásságáért.

SAPERE AUDE JUNIOR DÍJ

Sapere Aude Junior Díj adományozható annak a kar meghatározó tudományos kutatóműhelyében közreműködő hallgatónak, aki kiemelkedő eredménnyel járó tanulmányi és hallgatói tudományos tevékenységet végzett a karon.

Sapere Aude Junior Díjban részesültek:

Balog Réka neveléstudomány mesterszakos hallgató,

aki aktív szervezője, formálója, fejlesztője a színházi nevelés és színházpedagógia specializáció megvalósításának.

Berze Iván Zsolt, a  Pszichológiai Doktori Iskola ösztöndíjas PhD-hallgatója, az Ember-Környezet Tranzakció Intézet tanársegéde,

a hagyományosan elsősorban intrapszichés folyamatokra összpontosító személyiséglélektani megközelítés és az ember-környezet kölcsönkapcsolatot hangsúlyozó környezetpszichológiai szemléletet és módszertant ötvöző, nemzetközi szinten is újdonságot jelentő innovatív környezetpszichológiai kutatásaiért, valamint az EKTI-ben és az Intézet Környezetpszichológia Kutatócsoportjában végzett nagy szakmai gondossággal, elhivatottsággal végzett munkájáért.

Koós Mónika, a Pszichológiai Doktori Iskola doktorandusza

a kényszeres szexuális viselkedészavar háttértényezőinek feltárása területén végzett elkötelezett és kiemelkedően magas színvonalú, nemzetközi együttműködésben is elismert kutatómunkájáért. Koós Mónika jelenleg Erasmus-ösztöndíjjal Portugáliában tartózkodik, ezért nem tudja személyesen átvenni a díjat.

Lőkös Laura pedagógia alapszakos hallgató,

aktív és kimagasló közösségi munkájáért.

Takácsné Kárász Judit, a Neveléstudományi Doktori Iskola PhD-hallgatója és oktatója,

aki kimagasló módszertani szaktudás birtokában több éve részt vesz a korai iskolai lemorzsolódás vizsgálatában és az alapszakos hallgatók módszertani képzésében is. Rendszeresen publikál hazai és nemzetközi lapokban.

Gratulálunk a díjazottaknak!

ELTE PPK Tanévnyitó 2022

ELTE PPK Tanévnyitó 2022

0

/

0

0

/

0