Hat érmet nyertek sportolóink a Küzdősportok Egyetemi Európa-bajnokságán

2023.07.28.
Az ELTE hallgatói három arany-, egy ezüst és két bronzéremmel tértek haza Zágrábból. A hat sportoló közül Szmolek Emánuel, Bálint Martin és Tóth Enikő Lili karunk hallgatói.

A Zágrábi Egyetemi Sportszövetség, a Zágrábi Egyetem és az Európai Egyetemi Sportszövetség július 20-a és 23-a között rendezte meg idei legnagyobb versenyét, a Küzdősportok Egyetemi Európa-bajnokságát. A megmérettetésen 1537 sportoló vett részt 398 európai egyetem és 31 ország képviseletében karate, judo, taekwondo és kick-box versenyszámokban.

Kick-boxban Szmolek Emánuel a -84 kilogrammos light-contact kategóriában, Nagy Zalán +84 kilogrammos pointfightingban, Bálint Martin pedig -84 kilogrammos pointfightingban állhatott fel a dobogó legfelső fokára, Pintér Bálint  +84 kilogrammos light-contactban ezüstérmet szerzett.

Karatéban (-84kg kumite) Botos Botond, taekwondóban (+49-53kg) Tóth Enikő Lili szerezte meg a harmadik helyezést.

A részletes eredmények megtalálhatók az EUSA Combat 2023 honlapján.