Bálint Martin kétszeres kick-box világbajnok

Az ELTE PPK harmadéves rekreáció és életmód BSc szakos hallgatója pointfighting 74 kilogrammos felnőtt kategóriában teljesített sikeresen a portugáliai Albufeirában rendezett kick-box világbajnokságon.

Bálint Martin egy ukrán sportolóval kezdte a versenyt, akit sikerült technikai KO-val legyőznie, és így bejutott a legjobb nyolc közé. A második napon egy görög fiúval folytatott kiélezett meccset, ahol az utolsó másodpercben bevitt találattal nyerte meg a mérkőzést.  A harmadik nap szintén Martinnak kedvezett: könnyedén győzte le kanadai ellenfelét, és ezzel bekerült a döntőbe.

A döntőben az Európai Játékokról már jól ismert olasz ellenfelével mérte össze magát a 21 éves magyar versenyző. A küzdelem nagyon jól indult, az első menetről magas fölénnyel ült le Martin, majd a meccsnek a bíró hamarabb véget vetett. Ezzel az ELTE PPK Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézet budapesti hallgatója állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, folytatva a 2021-ben Jesolóban megkezdett sikersorozatot.

A november 17-26. között lezajlott világbajnokságon a PPK másik hallgatója is tatamira lépett: Szmolek Emanuel világbajnoki sikeréről itt írtunk bővebben.