Csereprogram India első női egyetemével

Demetrovics Zsolt, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karának dékánja 2018. október 2-án a kar Kazinczy utcai épületében megállapodást írt alá egy csereprogramról Atima Sharma Dwivedi igazgatóval, India első női egyetemének, a Kanya Maha Vidyalayának (KMV) vezetőjével.
Az együttműködés keretében az ELTE PPK és a Jalandharban, Punjabban található intézmény között lehetőség adódik a hallgatók, oktatók és adminisztratív dolgozók közötti csereprogramra, közös kutatási és publikálási lehetőségre valamint akadémiai anyagok és más információk cseréjére. Az intézet az első olyan egyetem volt Indiában, ahol nők tanulhatnak, ezáltal nagy szerepet vállalt a nők függetlenedésében is. Az egyetemi képzéseken kívül posztgraduális programokat is kínál, közel 4000 hallgatónak, 32 hektárnyi területen. Örömmel várjuk az együttműködést új partnerünkkel.

Fotók: Kováts Miklós, Uszkay Mátyás

2018.10.04.