Aranyfonál az elhízás labirintusából

Aranyfonál az elhízás labirintusából
03/04

2021. március 04. 15:00

Online

03/04

2021. március 04. 15:00 -

Online


Megjelent Cserjési Renáta neoropszichológus, az ELTE PPK adjunktusa és Bukta Tünde egészségfejlesztő szakpszichológus új kötete. Az „Aranyfonál az elhízás labirintusából” című könyv bemutatójára várják mindazokat, akik az elhízás problémájának mélyebb megértésére vágynak.

Az eseményen a szerzők interaktív formában mutatják be kötetüket a nagyközönségnek. Beszélnek az elhízás hátterében meghúzódó okokról, valamint azok megoldásáról.

Moderátor: Dr. Káplár Mátyás, a PTE BTK Alkalmazott Pszichológia Tanszékének a vezetője, a kötet szakmai lektora

Időpont: 2021. március 4., 15:00

Helyszín: ZOOM

Kérjük, hogy részvételi szándékát legkésőbb 2021. március 3-án 16:00 óráig jelezze ezen a regisztrációs felületen.

A kötetről

Cserjési Renáta és Bukta Tünde munkájukban komplex, multidiszciplináris megközelítéssel mint pszichoszomatikus betegségről beszélnek az elhízás problémájáról, a labirintusról, amelyből kijutni hosszadalmas, nehéz és fárasztó. A kötet szakértelmen alapuló támogatást nyújt: aranyfonál, mely segít a bolyongóknak kijutni az elhízás labirintusából.

A kötet az ELTE Eötvös Kiadó könyvesboltjában vásárolható meg.

A SZERZŐKRŐL és a SZAKMAI LEKTORRÓL

Dr. Cserjési Renáta 2008-ban védte meg doktori disszertációját a Pécsi Egyetem Orvostudományi Karán és a Belgiumi Louvain-la-Neuve-i Egyetem Pszichológiai Karán az elhízás és a kóros soványság neuropszichológiai hátterének kutatásából.  Vizsgálatait, melyek az elhízás és kockázati tényezőinek, úgymint az érzelmi evés és a falásrohamok, háttérmechanizmusait igyekezték feltárni, posztdoktorként külföldön folytatta. 2015 óra oktat és kutat az ELTE PPK PPK Pszichológiai Intézetének Affektív Pszichológia Tanszékén mint adjunktus, és az Integratív Neuropszichológia (EMIND) Kutatócsoport vezetője.

Bukta Tünde 2010-ben szerzett egészségfejlesztő szakpszichológusi képesítést az ELTE-n. Magyar Honvédség szakmai keretein belül 10 évig csapatpszichológusként dolgozott, majd több magyarországi nagyvállalatnál a munkavállalók lelki támogatását végezte.  Szakmai munkája középpontjában a pszichoszomatikus betegségek hátterében lévő kapcsolati zavarok és traumatikus megélések feldolgozása áll. Kutatásaiban az egészséges életmódhoz szükséges gondolkodás, érzés és viselkedésminták lehetséges formáit, valamint az emberi szervezet öngyógyító folyamatainak működésmódját vizsgálja.

Dr. Káplár Mátyás tanácsadó szakpszichológus, a PTE BTK Pszichológia Intézetében az Alkalmazott Pszichológia Tanszék vezetője. Munkaterületének köszönhetően mind tudományos, mind pedig gyakorlati szempontból is rálátással rendelkezik azokra a problémákra, amelyeket az emberek a saját, korábban kifejlesztett megküzdési stratégiáikkal nem képesek megoldani. Az elhízás és annak külső és belső okai tipikusan a mai kor ilyen problémái közé tartoznak. A szerzőkkel együttműködve, saját (férfi) szempontú megközelítésével, közös gondolkozással járult hozzá a könyv megszületéséhez.