Az Országos Tudományos Diákköri Tanács elismerései

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) éves rendezvényén mások mellett a szakterületükön kiemelkedően teljesítő fiatalokat és tanáraikat díjazták a Magyar Tudományos Akadémia székházában 2017. november 20-án.

Az OTDT-hez idén összesen 313 pályázat érkezett Pro Scientia díjra. Az elismerést odaítélő bizottság döntésének megfelelően közülük összesen 47-en kaptak kitüntetést. A kitüntetettek között 11 diák, köztük karunk hallgatója Hörömpöli Ádám vehette át a Pro Scientia Aranyérmet. Az aranyéremben az a fiatal részesülhet, aki tanulmányai során és az általa választott szakmai területen kiemelkedő teljesítményt nyújt, és arról pályamunkák, előadások vagy irodalmi, művészeti és tudományos alkotások formájában számot ad. Az aranyérem azonban nem egy-egy konferencián bemutatott előadást, pályamunkát ismer el, hanem a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniséget.
A konferencia után sor került az Országos Tudományos Diákköri Tanács ülésére is, ahol karunk hivatalos megbízást kapott a 2019-es OTDK Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi szekciójának szervezésére is.

Cikk forrása: www.elte.hu

2017.11.24.