Az ELTE-NAFOL neveléstudományi doktori iskolai együttműködés újabb állomása

Az ELTE Neveléstudományi Doktori Iskolájának vezetése 2017 június 22-en Wroclawban megerősítette korábbi megállapodását a norvég neveléstudományi doktori iskolák konzorciuma, a NAFOL vezetésével, hogy 2018 nyarán az EDiTE projekt következő nyári egyetemének keretei között közösen szervezik meg Budapesten a doktori hallgatók éves nemzetközi konferenciáját. A doktori iskolák vezetői találkozójukon megállapodtak a konferencia programjának tartalmi koncepciójáról és előzetes tervéről. Az eseményen várhatóan 40, a tanulmányai befejező szakaszában lévő neveléstudományi doktori hallgató vesz majd részt, akiknek fele Norvégiából érkezik, másik fele az Európai Unió Horizon 2020 programja támogatásával futó EDiTE projektet megvalósító öt európai egyetemről. A konferencia fontos lépés lehet az ELTE Neveléstudományi Doktori Iskolája nemzetközi együttműködéssel kapcsolatos stratégiai céljainak megvalósítása felé. A NAFOL-lal történő együttműködésről korábban a PPK 2017. évi 15. heti hírlevelében lehetett olvasni.

2017.07.05.