Mark Griffiths, az ELTE új díszdoktora

Az ELTE Szenátusa az egyetem megalakítása alkalmából rendezett ünnepi közgyűlés alkalmával négy kiemelkedő munkásságú tudóst, köztük Mark D. Griffiths-t, a Nottingham Trent University pszichológia professzorát avatott díszdoktorrá. Az egyetem olyan elismert és nagyhatású tudósoknak adományozza a „Doctor et professor honoris causa” címet, akik hosszú ideje eredményesen működnek együtt egyetemünkkel. Mark Griffiths a brit Pszichológiai Társaság tagja. Szakmai érdeklődésének fókuszában a viselkedési addikciók, azon belül elsődlegesen a szerencsejáték- és a videójáték-függőség problémája áll. A témakör egyik legelismertebb kutatója, mintegy 650 referált folyóiratban jelent meg tudományos publikációja, 5 saját könyv és mintegy 140 könyvfejezet fűződik a nevéhez. Tanácsadóként dolgozott a norvég kormány megbízásából, és részt vett az Egyesült Államok szerencsejáték-addikciók hatásával foglalkozó bizottságának munkájában. Az ELTE-vel való kapcsolata túlmutat a doktori hallgatók mentorálásán. Számos további kutatói együttműködés és hallgatói-oktatói csere valósult meg közreműködésével a két egyetem között.

Professzor úr az avatás előtt, május 11-én tartott ünnepi előadást az ELTE PPK-n. Az előadás videója ITT tekinthető meg. A díszdoktori avatóról készült videót ITT, a professzor úrral készült interjút pedig ITT lehet megtalálni.

Cikk forrása: www.elte.hu

Portálkezelői menü Tartalom módosítása Utolsó módosítás dátuma: 2017.05.22.
Előző hónap a naptárban 2018 október Következő hónap a naptárban