A tudásmenedzsment atipikus útjai - konferencia a PPK-n

A tudásmenedzsment atipikus útjai - konferencia a PPK-n
04/28

2017. április 28.

Kazy

04/28

2017. április 28. -

Kazy


2017. április 28. ELTE PPK

Hogyan működik a tudásmegosztás, a tudástranszfer a folyamatosan változó világunkban? Hogyan lehetünk sikeresek és hatékonyak Extrémisztánban? Mit tehet az egyén, és mit tesz a szervezet ezért? Milyen módon tudjuk többféle szerepeinket hatékonyan összeegyeztetni és megélni? Hogyan tudjuk mindezt úgy tenni, hogy egészséges, felelős állampolgárokat neveljünk 2040-re?

A konferencián két nyitó, plenáris előadás után, az egyes témák szakértői által vezetett workshopokon dolgozzuk fel a fenti témákat. A rendezvény ingyenes de regisztrációhoz kötött, mind a plenáris előadás, mind az egyes workshopok.

A konferencián olyan, az egyéni és a szervezeti szintre is fókuszáló tanulásközpontú helyzetekről gondolkodunk együtt, ahol a tudás létrehozása, megosztása és menedzselése történik valamilyen közösségi formában, olyan módokat is integrálva, melyek gyakran nem tartoznak sem a témával foglalkozó szakirodalom, sem a gyakorló emberek fősodrába. Ilyen például annak átgondolása, hogy milyen módon vannak hatással többszörös szerepeink mindennapi életünkre, hogyan tudja az egyén saját magát ön-coachin-gal támogatni, hogyan, milyen helyzetekben szerzi meg/sajátítja el az egyén a tudását, és ezek milyen hatással vannak később azokra a szervezetekre, melynek az egyén részese, valamint, ezzel párhuzamosan ezeket a létrejövő tudásokat milyen módon tudják hatékonyan kezelni és integrálni, felhasználni a szervezetek.

Konferenciánk kiemelt célja, hogy összekapcsolja az akadémiai világot, a gyakorló szakembereket és szakértőket és a kapcsolódásokból létrejövő tudást hozzáférhetővé tegye, arról közösen gondolkodjunk. Meggyőződésünk, hogy a felnőttkori tanulás kutatásában ez jelenti az egyik alapot.

A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Minden részlet az esemény facebook oldalán.

Regisztráció ITT

PROGRAM

PLENÁRIS ELŐADÁSOK AULA

Megnyitó: Prof. Demetrovics Zsolt, egyetemi tanár, az ELTE PPK dékánja

Prof. Mérő László, egyetemi tanár, ELTE PPK: Tudásmegosztás Extrémisztánban

Halácsy Péter (PREZI alapítója, technológiai főnöke, Budapest School): Milyen iskolát tervezne egy mérnök ma?

WORKSHOPOK I. (13:00-14:00)

Dr. Fábri György (habilitált egyetemi docens, ELTE PPK) – A tudás értéke – 203.

Komócsin Laura PCC (A SPARKLE SELF COACHING GLOBAL CSR PROGRAM ötletgazdája és nagykövete) – Self Coaching FSZT 4.

Paizs Dóra (megoldásközpontú coach, az Anyacsavar alapítója) - Önmegvalósítás gyerekek mellett – megoldásközpontú tapasztalat-megosztás (nem csak) kisgyerekes nőknek – 314.

WORKSHOPOK II. (14:15-15:15)

Szél Dávid (tanácsadó szakpszichológus, apablogger)– Műhelymunka a gendertudatosságért – 314.

Dr. Lakner Szilvia (egyetemi adjunktus, PTE, LartCo Consulting) - Új szelek fújnak…avagy coaching szemléletű vezetéssel a generációs tudásátadásért FSZT 4.

Avar Eszter (szervezetfejlesztési tanácsadó, Hálózatkutatás szakértő)- Az informális kapcsolati hálók titkai – 203.

Facebook oldal