Miről beszélnek a fiatalok? - A Harmadik Kor Egyetemének új előadása

Kazy - Aula

2017. március 08. -

Kazy - Aula

A nyelv folyamatosan változik, és ifjúsági nyelv is létezett a digitális technika előtt – mindezzel korábban is számolni kellett. A fiatalok nem használnak teljesen új nyelvet az idősebbekhez viszonyítva, bár találhatunk olyan témákat – gondoljunk a számítógépes játékokra vagy akár egyes, nem a legismertebb közösségi oldalakra –, amelyekről beszélve az azokkal nem foglalkozók nem érthetik meg a használókat: egyrészt mivel hiányzik a háttérismeretük, másrészt pedig nem ismerik a témakörhöz tartozó, sajátos szókincset. A gyerekekkel közvetlen kapcsolatban lévő felnőtteknek is célszerű nyitottnak lenniük az újdonságok iránt: ez nem azt jelenti, hogy beszéljenek-írjanak úgy, ahogy a gyerekek, de legalább ismerjék azokat a tartalmakat, amelyekkel a fiatalabbak az interneten találkozhatnak. Veszelszki Ágnes előadása ebben nyújt eligazító segítséget.

Az előadáson való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni ITT lehet.