KERT elnökségi tagok az ELTE-ről

A Közép- Kelet- Európai Rekreációs Társaság (KERT) 2016. december 16-án tartotta tisztújító közgyűlését Noszvajon, az Oxigén Hotel****superior Family & Spa szállodában.

A KERT új alelnöke a 2017 február 1-jétől az ELTE-hez csatlakozó szombathelyi Savaria Egyetemi Központ Sporttudományi Intézetének igazgatója, Dr. Polgár Tibor lett. Szintén egyöntetű igen szavazással választotta meg a közgyűlés új titkárának Magyar Mártont, az ELTE Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézetének tanársegédjét.

A Közép- Kelet- Európai Rekreációs Társaság 2011-ben alakult civil szervezet, amely azt tűzte ki céljául, hogy részt vegyen olyan tudományos tevékenységekben és kutatásokban, melyeknek középpontjában az egészségfejlesztés, betegségmegelőzés, a nevelés és oktatás, a képességfejlesztés áll. Olyan rekreációs programokat tervez és bonyolít le, melyek egyének, családok és egyéb közösségek számára nyújtanak támogatást abban, hogyan tegyék jobbá egészségi állapotukat, ezáltal könnyebbé téve a mindennapi életet.

A KERT fő szolgáltatásainak egyike a ’recreation’ című tudományos magazin kiadása és terjesztése kiskereskedelmi forgalomban is (Lapker Inmedio és Relay üzleteiben, Interspar áruházak), amelyen belül a Szellemi rekreáció rovatvezetője is egyetemünk tanársegéde, Magyar Márton. A magazinban megjelenő tudományos, lektorált tanulmányok az egyedinek számító DOI (Digital Object Identifier) számot kapnak az egységes nyilvántartás érdekében.

A társaság elérhetősége: recreationcentral.eu/

(Balról jobbra: Dr. Polgár Tibor, alelnök, Dr. habil. Fritz Péter, elnök, Magyar Márton, titkár)

2017.01.06.