Elhunyt Zrinszky László

2016. november 2-án, életének 89. évében elhunyt Zrinszky László egyetemi tanár, nevelésfilozófus, a magyarországi pedagógia-andragógia egyik meghatározó személyisége. Harminc éven át az ELTE Neveléstudományi Tanszékének majd Intézetének tanára, egyik kiemelkedő alakja volt, akinek munkásságában a kutatás és a tanítás mindig együtt és egymástól elválaszthatatlan módon jelent meg. Oktatói és szakírói munkássága jelentős mértékben járult hozzá a felnőttkori tanítás-tanulás tudományának hazai megalapozásához és fejlődéséhez. Az elmúlt fél évszázad alatt megjelent írásai, egymásra épülő könyvei évtizedek óta alapirodalmat jelentenek az őt követő generációk számára. Zrinszky Lászlót az ELTE saját halottjának tekinti, temetése november 22-én 10.30-kor lesz a Szent Gellért kápolnában (Budapest, XI. kerület, Bartók Béla út 149.).

2016.11.06.