"Mind, Consciousness and Rituals" angol nyelvű szimpózium a PPK-n

A „Mind, Consciousness and Rituals” című szimpózium az Affektív Pszichológia Tanszék és az Austrian Society for Medical Anthropology rendezésében 2016. október 17-én zajlott.

Az előadó professzorok mindhárman klinikai pszichológusok, de munkásságukat átszövik a kulturális antropológia elemei is: a keleti vallások tanításait és több földrészen a sámán rituálékat kutatva, elemezve próbálják a megfigyeléseiket beépíteni a nyugati, 'modern' klinikai pszichológusi gyakorlatba.

Michael Delmonte előadásával kezdődött a szimpózium, aki a dublini Trinity College professzora. Dr. Delmonte elemezte  a tudatosság és a 'tudatos jelenlét' (mindfulness) fogalmát mind a keleti, mind pszichodinamikus perspektívából és  kiemelte  szerepét a terápiás gyógyító folyamatokban.

Jürgen Kremer, a San Francisco-i Saybrook University tanára a modern, 'nyugati' és a "bennszülött" self különbségének - amely megjelenik az agyi jelek mintázatainak másságában is - bemutatására és a sámán gyógyító szertartások elemzésére építette előadását.

Dagmar Eigner, a bécsi Orvosi Egyetem tanára  zárta a sort, aki a nepáli, kínai és ausztriai gyógyító rituálékról beszélt, melyek több modalitásban hatnak a résztvevőkre és idéznek elő  módosult tudatállapotot, valamint pszichofiziológiai változásokat, melyeknek nagy szerep jut a gyógyulásban.

A szimpóziumot Günther Fleck a Bécsi Egyetem tanára és Varga Katalin, az ELTE PPK Affektív Pszichológia Tanszékének vezetője moderálta.

Portálkezelői menü Tartalom módosításaUtolsó módosítás dátuma: 2016.10.20.
Előző hónap a naptárban 2017 május Következő hónap a naptárban