Rangos pszichológiai folyóiratban jelent meg a PPK Kognitív Fejlődés és Oktatás Kutatócsoportjának tanulmánya

A Garai-Takács Zsófia vezetésével működő Kognitív Fejlődés és Oktatás Kutatócsoport tanulmánya nemrég jelent meg a Psychological Bulletin című lapban, amely a terület egyik legrangosabb folyóirata. A kutatók egy metaanalitikus vizsgálatban foglalkoztak a viselkedésszabályozásban meghatározó kognitív készségekkel, a végrehajtó működésekkel, amelyek összefüggnek például az iskolaérettséggel, a későbbi iskolai teljesítménnyel, valamint a szociális készségekkel és a pszichológiai jólléttel. A vizsgálat során Kassai Réka, Futó Judit, Demetrovics Zsolt és Garai-Takács Zsófia a gyermekkori végrehajtó funkciók explicit fejlesztésére vonatkozó összes tudományos bizonyítékot összevonták. Az eredmények azt mutatják, hogy az egyes készségek önmagukban való fejlesztésének hozadéka az adott készségre korlátozódik, más típusú végrehajtó működések esetében ugyanis pozitív hatást nem tudtak kimutatni. Ez az eredmény felhívja a figyelmet a különböző készségek párhuzamos fejlesztésének fontosságára, továbbá elméleti szinten akár megkérdőjelezheti a gyermekkori végrehajtó működések egységes fogalmát.
A tanulmány az alábbi linken érhető el:

Portálkezelői menü Tartalom módosítása Utolsó módosítás dátuma: 2019.01.19.
Előző hónap a naptárban 2019 február Következő hónap a naptárban