Program az iskolai demokráciáért

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem hét másik európai egyetemmel közösen vesz részt a „ReCreaDe Reimagining Creative Democracy” Erasmus K2 programban, amely az iskolai demokrácia jelentőségére, szerepére és lehetőségeire kívánja felhívni a hallgatók figyelmét.
A programban történő részvételre tanárszakos, valamint pedagógia Ba és neveléstudományi Ma szakos hallgatók jelentkezhetnek. A projektben történő részvétel nem számít Erasmus mobilitásnak, így azok is jelentkezhetnek, akik már részt vettek ilyen programban. A jelentkezés feltételeiről lejjebb olvashatnak.
A 2018 szeptemberében induló három éves projekt 10 napos intenzív program tartalmait dolgozza ki és valósítja meg. Az Intenzív Program során intézményenként 4-5 hallgató és egy oktató drámapedagógiai foglalkozások, tréningek, előadások, iskolalátogatások, beszélgetések keretében közösen dolgozik demokratikus, kreatív iskolai és osztálytermi folyamatok megismerésén, elemzésén. A demokrácia-fejlesztést és kreativitást fókuszba állító program során a hallgatók kognitív, érzelmi és társas tanulási folyamatok során bővítik pedagógiai repertoárjukat.  A projekt előzménye az ELTE-PPK NI együttműködésében megvalósuló Inside Out – Outside In: Building bridges in Teacher Education, melyről bővebben itt olvashat, a programokról szóló videókat itt és itt nézheti meg.
A projektben együttműködő partnerek:  Linköpingi Egyetem, Jyväskylä-i Egyetem,  bécsi Pedagógiai FőiskolaFlensburgi EgyetemMálagai EgyetemChesteri Egyetem, Tartui Egyetem és egyetlen hazai intézményként az ELTE.
A projekt témafelelőse a Neveléstudományi Intézetben Kopp Erika, a PPK Neveléstudományi Intézet docense, rajta kívül a projektben Kálmán Orsolya adjunktus, Bereczki Enikő tanársegéd, Salát Magdolna tanársegéd és Rapos Nóra docens vesznek részt.
Pályázási lehetőség:
A projektben történő részvételre azok a tanárszakos, valamint pedagógia Ba és neveléstudományi Ma szakos hallgatók pályázhatnak, akik vállalják, hogy részt vesznek 2019. április 25 – május 5. között, Budapesten szervezett Intenzív Programon. A pályázati feltételek a következők:
1.Aktív hallgatói jogviszony.
2.Érdeklődés a projekt témája, az oktatás és demokrácia kérdései iránt.
3.Angol nyelvtudás (kb. B2 szint), papír nem kell, angol nyelven kell beadni a pályázati anyagot.
Határidő:
Pályázni 2018. december 30-ig lehet, az űrlapot a kopp.erika@ppk.elte.hu címre kell küldeni.
Az első Intenzív Program Budapesten lesz, a Neveléstudományi Intézet szervezi. Azok a hallgatók, akik ezen a programon részt vesznek, kiutazhatnak a következő évben (2020 április) Bécsben szervezett Intenzív Programra is.

Pályázati kiírás
Recreade honlap