Előttünk az ELTE

Az EFOP-3.4.3 projektben elindult a lemorzsolódás okainak feltárására irányuló felmérés. Az ELTE magyar nyelvű alap-, mester- és osztatlan képzésein részt vevő hallgatóinak utánkövetéses vizsgálatával történő kutatás célja a felsőoktatási lemorzsolódás háttértényezőinek feltárása. Tehát annak vizsgálata, hogy a hallgatók lemorzsolódása mögött milyen okok húzódnak meg, mennyiben függenek össze a tanulmányi eredmények többek közt az egyetemválasztás motivációival, a hallgatók egyetemválasztással és az életükkel való elégedettségével, illetve annak hiányával, a hallgatók jövőre vonatkozó terveivel, életkörülményeivel.
Az ELTE kutatóinak célja, hogy felmérjék az idén ősszel felvett hallgatók egyetemmel kapcsolatos első benyomásait, jövőbeli terveit és a képzésük elvégzésére irányuló motivációit.
Az idén felvett hallgatók ezen a linken tölthetik ki a felmérést.

2018.11.27.