„A sport az a tevékenység, amely mindenre megtanít” - Sporttudományi Szakmai Nap Szombathelyen

Az „Y generáció állt az ELTE PPK Sporttudományi Intézet-Szombathely őszi Sporttudományi Szakmai napjának középpontjában. A napot az intézményi Tudományos Diákköri Konferenciával az „Y-ok kezdték, akik saját kutatási eredményeiket mutatták be négy szekcióban. A szakmai nap plenáris ülését az ELTE PPK oktatási dékánhelyettese – Dr. Szivák Judit - nyitotta meg, aki beszédében kiemelte, „a sport az a tevékenység, amely mindenre megtanít.
Az egyes szekciók nyitóelőadásait doktorandusz hallgatók tartották, sportpedagógia és terhelésélettan témakörökben. A plenáris ülés után sikeres szombathelyi edzők beszéltek arról, hogy milyen eszközöket és módszereket használnak az "Y-ok" teljesítményének fokozására. Váradi Attila, a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia szakmai vezetője a változó világhoz alkalmazkodás fontosságát emelte ki. Ezt követően az augusztusban ugrásban Európa Bajnoki címet szerzett tornász - Dévai Boglárka – edzői (Vízer Erzsébet és Rácz Gábor) kaptak szót.  Ők az egyéni képzés jelentőségét nevezték meg a siker kulcsának. A délelőtt zárásaként az ELTE PPK (Kapás Boglárka, olimpiai bronzérmes úszó) és a Sporttudományi Intézet-Szombathelyen tanuló –sikereket már magukénak tudható – Y generációs hallgatói (Dévai Boglárka, Európa Bajnok tornász, Gyurátz Réka Európa Bajnoki 9. kalapácsvető, Halász Bence Európa Bajnoki 3 kalapácsvető) meséltek a bajnoki címhez vezető rögös útról. A délután játékos sportvetélkedővel folytatódott, ahol a "sportos gólyák" csapatai küzdöttek egymással.

Szöveg: Nagyváradi Katalin

Képek: Hurtik Péter János