Kiállítás: Öngyilkosság – Magyarország 1956-1986

Kiállítás a Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Helyszínelő Részlegének fotóarchívumának képeiből.
Budapest Főváros Levéltárába került a Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Helyszínelő Részlegének fotóarchívuma. Az ötvenes évek elejétől a nyolcvanas évek végéig készült sok tízezer fénykép rendezetlen, feldolgozatlan negatívja között több ezer öngyilkosság helyszínét rögzítették a bűnügyi technikusok képei. A fotók – nem csak az öngyilkosságok képei – megdöbbentőek: vélhetőleg soha senki sem látta így a II. világháború utáni évtizedek Magyarországát; a nyomort, a remény vesztét, a kietlenséget, a kilátástalanságot. Az ötvenes évek közepétől három évtizeden át Magyarországon volt a világon a legmagasabb az öngyilkosság következtében elhunytak aránya: 100,000 lakos közül, évente megközelítőleg 50, éves átlagban csaknem 5,000 magyar végzett magával.
A kiállítás aktuális kapcsolódó programja:
Prof. Dr. Perczel-Forintos Dóra (Semmelweis Egyetem), klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta tárlatvezetése - 2018. október 30., kedd, 18:00
Prof. Dr. Perczel-Forintos Dóra az 1986 utáni időszak tendenciáinak és statisztikáinak bemutatása mellett interaktív beszélgetésre és közös gondolkozásra hívja a résztvevőket a prevenció lehetőségeiről: mit tehetünk egyéni és társadalmi szinten? 
További információk ide kattintva érhetőek el.

2018.10.19.