Európai Tanárképzés Konferencia

2018. október 06.

1073, Budapest, Kazinczy utca 23-27.

2018. október 06. -

1073, Budapest, Kazinczy utca 23-27.

A rendezvény áttekintése:
A Konferencia célja, hogy a magyarországi pedagógusképzők megismerjék partnerségben megvalósuló, tanárképzéssel foglalkozó aktuális európai projektek fő fókuszait és tartalmát. Emellett célja, hogy a pedagógusképzés területén dolgozók megismerkedjenek e projektek képviselőivel és kapcsolódásokon, lehetséges együttműködéseken gondolkodjanak.
A TEQUILA Network (https://www.ntnu.no/ilu/tequila) (Tanárképzés: minőség, integráció és tanulás) egyetemközi európai hálózat, amely a kutatási alapú tanárképzés támogatására jött létre. A hálózat általános célja a tanárképzés minőségének javítása a kutatás és a gyakorlat integrálásával. A hálózathoz kapcsolódó szervezetek számos projektben működnek együtt, ebből mutatkozik be néhány a konferencián.
A rendezvény szervezői: TEQUILA Network, ELTE PPK, TKSZ
A rendezvény időpontja: 2018. október 6. (szombat) 9-13.00
A rendezvény helyszíne: 1073, Budapest, Kazinczy utca 23-27.
A bemutatkozó projektek:
UPPScience: Stratégiai partnerségi projekt, szakképzési területen. A partnerség Norges Teknik-Naturvitenskapelige Universitet (Norvégia) vezetésével 21 ország egyetemei, iskolái, oktatási hatóságai bevonásával zajlik. Célja a partnerek publikációs tevékenységnek támogatása, ennek érdekében összekapcsolja a szakoktatás és szakmai tanárképzés szakembereit, valamint a szakmai felsőoktatásból érkező tanárszakos hallgatókat egy közösségbe, amely kisebb kutatási projektek során a résztvevők számára szakértői értékelést és a mentorálást biztosít.
ReCreaDe: tanárképzési partnerségi projekt, mely 8 egyetem együttműködésén keresztül valósul meg. A projekt célja, hogy tanárszakos hallgatókra fókuszáló intenzív programokat dolgozzon ki, tananyagokat fejlesszen és vizsgálja a projekt során létrejött tanulási folyamatokat. Az intenzív programok fókuszában a kreativitás és demokrácia áll, a projekt során olyan, teljes tanárképzési programokba is adaptálható programot hoznak létre, mely segíti a tanárszakos hallgatókat kreativitást fejlesztő és demokratikus pedagógiai folyamatok megvalósításában.

A rendezvény programja
IdőProgramHelyszín

09.00-09.15

Regisztráció, tagdíjbefizetés

09.15-09.45

Megnyitó, köszöntő: Lénárd Sándor (TKSZ) Peter Gray (TEQUILA) Kopp Erika (ELTE PPK NI)

09.45-10.15

A TEQUILA- hálózat folyamatban lévő projektjének bemutatása (UPPscience, RECREADE, E=MCS)

10.15-11.15

Diszkusszió

11.15-11.30

Kávészünet

11.30-12.30

Műhelyek: (1) A gyakorlatban dolgozók publikálása –UPPscience (2) Motivációs rendszerek – E=MCS (3) Projekt-együttműködési lehetőségek Magyarországon

215-ös terem

12.30-13.00

Záró összefoglaló, jövőbeni tervek

4-es terem

Kérjük, hogy részvételi szándékát jelezze ezen az oldalon.