Tájékozódási Futó Egyetemi vb-n egyetemünk hallgatója

A Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség 1963 óta rendez Egyetemi Világbajnokságokat (EVB), kétévente, minden páros évben. A Finnországban július 17-21. között megrendezett Tájékozódási futás egyetemi világbajnokságon Egei Petra, az ELTE PPK  Sportszervező BSc hallgatónk képviseli az egyetemünket.

Egei Petra számára a tájfutás egyfelől családi hagyomány, másfelől fontos része az életének: „Úgy érzem, azáltal, hogy sportolok sokkal kiegyensúlyozottabb életet tudok élni. Része a mindennapjaimnak, stresszesebb időszakban számomra nagyon sokat segít, ha el tudok menni edzeni egyet. Általában hétvégénként versenyekre járok, így nem marad túl sok idő a pihenésre, de nem bánom, mert mindig nagy élmény részt venni ezeken a versenyeken.”
A sportszervezés/sportmenedzsment képzéssel nem könnyű összehangolni a rendszeres versenyszintű sportolást, mindazonáltal Petra számára ez is csak egy inspiráló kihívás: „Elég nehéz összehangolni a kettőt. Például vizsgaidőszakban vagy tanulósabb periódusokban sajnos kevesebb időm marad a sportolásra, edzésekre; azért ilyenkor is igyekszem mindig bezsúfolni egy futó vagy erősítő edzést, még akkor is, ha másnap mondjuk vizsgázom.”
Az ELTE képviseletében versenyző hallgatónknak reményeink szerint eredményes, szakmailag gyümölcsöző versenyszereplésben lesz része.
A verseny hivatalos honlapja és bővebb információ:

Forrás: beac.hu

2018.07.17.