Prof. Dr. Joaquim Pintassilgo előadása

KAZY

2018. április 10. -

KAZY

A Történeti, Elméleti és Összehasonlító Pedagógiai Kutatócsoport szeretettel vár minden érdeklődőt

Prof. Dr. Joaquim Pintassilgo

(Lisszaboni Egyetem Neveléstudományi Intézet)

előadására, amelyet „Current situation and challenges in secondary teacher training and tertiary education in Portugal” címmel fog megtartani

2018. április 10-én 9–10 óra között a KAZY (1075 Bp. Kazinczy u. 23-27.) 214 teremben.

Pintassilgo professzor hazájának elismert neveléstörténeti kutatója, aki jelentős nemzetközi munkássággal is rendelkezik, amelyet jelez, hogy 2013 és 2016 között az International Standing Conference for the History of Education Végrehajtó Bizottságának, emellett pedig számos nemzetközi folyóirat szerkesztőbizottságának is tagja. Az előadás során röviden ismerteti kutatói profilját, illetve bemutatja a Lisszaboni Egyetem Neveléstudományi Intézetét is, amely lehetőséget ad együttműködés kialakítására, esetleg közös kutatási projektek elindítására.